Adoptă un bunic!

Parohia Paicu, prin Comitetul de tineret îndrumat de preotul paroh Frîncu Nicu-Marius a continuat programul demarat nu de mult cu titlul "Adoptă un bunic". După "Codul roşu" de viscol care a afectat şi localitatea Nicolae Bălcescu mulţi dintre bătrâni care beneficiază de programul nostru au rămas blocaţi în case fără apă sau alimente. Acest program este dedicat bătrânilor singuri care au probleme de deplasare sau sunt greu îmcercaţi de boală. Tinerii parohiei noastre au vizitat casele acestor bătrâni unde au adus alimente şi apă de băut, apoi au îndepărtat zăpada din gospodăriile acestora, au adus lemne în locurile uşor accesibile acestor batrăni. După această activitate tinerii au ascultat poveşti din trecut spuse de aceşti bunici. Tinerii au învăţat prin acest demers să nu uite de cei bătrâni care le puteau fi chiar bunici.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...