Părintele Mihăescu Constantin a trecut la Domnul…

Iubiți credincioși!!! Vă anunț cu durere ca Preacucernicul Părinte Mihăescu Constantin s-a mutat la Domnul. Părintele a slujit biserica noastră între anii 1974-1986. În timpul păstoririi părintelui Constantin biserica noastră a fost împodobită cu pictură și s-au făcut mai multe lucrări de înfrumusețare. Mâine 10 Septembrie 2017 după Sfânta Liturghie la parohia noastră va avea loc o slujbă de pomenire pentru părintele. Dumnezeu să vă odihnească în pace părinte și să vă rugați pentru noi de acolo de sus. [https://sf-esc.ro/files/images//2017/09/09-13-40-10.042459 IMG_6382.JPG]
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...