Tinerii iubesc ce este românesc…

 

Joi, 31 octombrie 2019, copiii Grupului Catehetic al parohiei Paicu-Nicolae Bălcescu alături de părintele paroh Frîncu Nicu Marius și sub călduroasa găzduire a doamnei director Corina Bobaru au participat la o întâlnire în cadrul școlii generale nr.1 ”Preasna”. 

În discuțiile avute în timpul acestei întâlniri copiii au vorbit despre tradițiile românești, despre importanța păstrării și a transmiterii acestora către generațiile următoare și despre cele păgâne venite din afara țării noastre. Tot în timpul acestei întruniri s-a vizionat filmul de desene animate ”Prințul Egiptului” o ecranizare a povestirii biblice despre viața proorocului Moise.

La sfârșitul acestui eveniment copiii au primit dulciuri și suc din partea părintelui paroh și a consiliului parohial.


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...