Trăiască România dodoloață!

 

 

Duminică, 1 Decembrie 2019, cu ocazia zilei naționale a României, parohia Paicu-Nicolae Bălcescu a îmbrăcat haine de sărbătoare. Ziua a debutat cu slujba Utreniei și a Sfintei Liturghii, apoi s-a săvârșit slujba de Te Deum urmată de o slujbă de pomenire pentru eroii martiri ai neamului nostru și s-a depus o coroană de flori la monumentul eroilor satului nostru.

La sfârșitul acestui eveniment toți cei prezenți au luat parte la o serbare în cadrul căreia copiii Grupului Catehetic al parohiei Paicu-Nicolae Bălcescu alături de părintele paroh Frîncu Nicu Marius au interpretat cântece și poezii patriotice și s-au cântat cântece populare.


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...