Moșul Blând și bun la parohia Paicu-Nicolae Bălcescu

 

       Duminică  22 decembrie 2019, la parohia Paicu-Nicolae Bălcescu a poposit  ”Moșul blând și bun”. Cu această ocazie copiii s-au pregătit împodobind un minunat brad și au făcut curat în sfântul locaș pentru asta  peste 250 de copii din comuna Nicolae Bălcescu au primit cadouri de la Moș Crăciun și Sfânta Împărtășanie de la părintele paroh Frîncu Nicu Marius, alte 10 familii au primit prin purtarea de grijă a Consiliului Parohial alimente de bază și dulciuri pentru Crăciun.

  Copiii au spus Moșului poezii, cântecele și au promis că în  anul ce urmează vor fii mai cuminți.


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...