Sprijin pentru școala ”Preasna” Nicolae Bălcescu

La început de an școlar parohia Paicu-Nicolae Bălcescu prin preot paroh Frîncu Nicu Marius alături de Consiliul Parohial a venit în sprijinul elevilor și al profesorilor din Școala Gimnazială nr. 1 ”Preasna”. În urma protocolului de parteneriat  unitatea de învățământ a primit din partea parohiei 1050 de măști de protecție speciale pentru copii, 200 de măști pentru adulți și soluție dezinfectantă pentru mâini, toate acestea în valoare de 1400 de lei. În luna mai parohia a mai donat către elevii din clasele terminale trei tablete performante în valoare de 1200 de lei. Sperăm ca toate acestea să vină în sprijinul elevilor și al dascălilor pentru o desfăsurare cât mai bună a orelor de curs în această perioadă de încercare. Slavă lui Dumnezeu pentru toate!


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...