Parohia Paicu
Site-ul oficial Parohia Filia Paicu, cu hramul Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena (filie, Aparţine De Parohia Paicu –nicolae Bălcescu), din Protopopiatul Lehliu al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.

Daruri pentru copii talentaţiNoutati
19-06-2017 11:10
Cu ocazia festivităţii de premiere pentru sfârşitul de an şcolar 2016-2017, de la şcoala Preazna, parohia Paicu-Nicolae Bălcescu, a oferit jocuri educative pentru 25 de copii care au luat parte la şezătoarea "Toarce, Leano toarce...". Acest grup de copii a luat parte la evenimentul internaţional "Noaptea muzeelor" participând la o activitate organizată la Muzeul Dunării de jos din Călăraşi. Sub purtare de grijă a doamnei Bobârcea Doina, aceştia au adus aminte românilor de tradiţiile de altădată. Felicitări!